Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Tartus avati ööpäevaringselt avatud keskkonnasäästlik Värvikeskus

06.08.18

Tartusse, Turu tänav 53 ehitatati Värvikeskuste Grupi uus, ligi 4000 ruutmeetri suurune kauplus-ladu, mida hoiab töös hoone enda toodetud energia. „Vajadus suurema keskuse järele on juba pikemat aega, aga seni polnud head asukohta. Leidsime kiiresti arenevalt Turu tänavalt ligi 10 000 ruutmeetri suuruse kinnistu, kuhu klientidel ja partneritel on väga hea ligipääs,“ ütles Värvikeskuste Grupi juhataja Olle Saare.

Uus keskus on välja arendatud ennekõike keskkonnasäästlikkust silmas pidades. Nii võib sealt leida mitmeid innovatiivseid ja säästvaid lahendusi.

Uus keskus saab hakkama oma toodetud energiaga. Kokku on keskusel 100 suuremõõdulist päikesepaneeli koguvõimsusega 35kw. „Tavaliselt tehakse uste kohale varikatus ja päikesepaneelid paigaldatakse katusele. Meie ühendasime need kaks ja tegime varikatuse päikesepaneelidest. Sel moel toodame ise oma vajamineva elektrienergia. Oleme elektrikulu vähendamiseks näiteks kõik põrandad värvinud heledaks, et vähem valgusenergiat kuluks. Kasutame efektiivseid LED lampe, mis põlevad vaid siis, kui keegi nende all viibib ja hoone seinad on ehitatud energiasäästlikult, mis vähendab nii kütmis-, kui jahutamisvajadust,“ selgitas Saare. Uue keskusega said väga kaasaegsed töö- ja puhkeruumid ka kõik Värvikeskuse töötajad.

„Meie uues hoones ei teki sisuliselt jäätmeid. Oleme detailideni viimistlenud jäätmekorraldust, hoones on kaks erinevat prügipressi ja kõik jäätmed kogutakse kokku ja suunatakse taaskasutusse,“ ütles Saare

Lisaks ökonoomsusele pakub uus keskus oma klientidele oluliselt laiendatud sortimenti. Lisaks värvide leiab keskusest kõiki üldehitusmaterjale. Nüüdsest pakume ehitusprofessionaalile täislahendust. Värvikeskuse selge fookus ja tugevus on pikaaegsed kogemused ja teadmised ning kiire teenindus ja professionaalne nõustamine.

„Kliendid ise suunasid meid pakkuma rohkem kaupa, see sai alguse 2008, kui majanduskeskkonnas toimusid suured muutused. Kliendid hakkasid lisaks viimistlustöödele tegema ka muid ehituslikke töid ja tahtsid meil saada kõikvõimalikke ehitusmaterjale,“ meenutas Saare.

Keskuses on klientidele uudse teenusena avatud 24h ekspress. See on spetsiaalne ruum, mis on avatud ööpäevaringselt. Sealt saab klient oma tellitud kaubad kätte kas või südaöösel. Olle Saare ütleb, et klientidel on iga tund arvel ning nad tahavad oma kaubale järgi tulla ka hiljem, kui kõik ärid on juba suletud.

Värvikeskuste Grupp on 1997. aastal Tartus asutatud ettevõte, kauplustega Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Samuti tegutsetakse Läti ja Leedu turul. Värvikeskuste Grupp OÜ-s töötab 55 inimest ning selle aasta käive ületab 20 miljonit eurot.

 

 

« Tagasi uudiste nimekirja

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive